برای پاسخگویی به خواسته های مشتریان باید 24/7 در دسترس باشد و به خوبی کار کند. اگر سایت شما روی یک سرور مشترک کار می کند و متوجه برخی از مشکلات عملکردی شده اید ، High Availability چیست ممکن است زمان آن باشد که VPS با دسترسی بالا را در نظر بگیرید.

چه اتفاقی می افتد وقتی مشتری به وب سایت شما مراجعه کند و مشتری نمی تواند روند پرداخت را کامل کند زیرا خیلی کند است؟ با این همه بدتر ، اگر آنها بیایند و هیچ چیزی نداشته باشند ، High Availability چیست فقط صفحه خالی وجود دارد زیرا سایت شما خراب است؟

مشتری حرکت می کند و از رقیب شما بازدید می کند.

بسیاری از مشاغل آنلاین که در یک سرور مشترک شروع به کار می کنند در نهایت متوجه مشکلاتی مانند موارد فوق می شوند. اگر وب سایت شما درآمد زیادی را برای شرکت شما به ارمغان می آورد ، High Availability چیست اندکی خرابی می تواند یک رکورد بزرگ را در خط پایین شما قرار دهد.

در دسترس بودن بالا VPS به شما کمک می کند تا از خرابی جلوگیری کنید.

VPS سنتی
VPS سنتی (نه در دسترس بودن زیاد) سنتی که قبلاً به عنوان یک پله بین یک سرور مشترک مشترک و تجهیزات اختصاصی خود تصور می شد – هنوز هم مشترک است ، اما شما یک درصد اختصاصی از منابع محاسباتی اختصاص می دهید. با یک VPS سنتی ، شما کمتر تحت تأثیر اقدامات استفاده همسایگان از پهنای باند و سایر منابع قرار می گیرید.

مشکل VPS سنتی این است که هنوز خطر افتادن وجود دارد. بله ، این خطر کوچکتر است ، اما در آنجا است. خبر جالب این است که فناوری باعث شده خطر خطرات خرابی حتی بیشتر کاهش یابد. مزیت high availability چه طور ممکنه؟ برای پاسخ به این سوال که ما باید مقایسه کنیم VPS سنتی و HA.

در دسترس بودن بالا VPS از VPS سنتی چقدر متفاوت است؟
با استفاده از “خوشه” های سرورها و معماری ابری ، خطرات ناشی از خرابی سخت افزار و همچنین مشکلات نرم افزاری را به حداقل رسانده ایم.

با HA VPS ، VPS چندین بار تکرار می شود. به این ترتیب ، اگر VPS در حال اجرا خراب شود ، یک نسخه بلافاصله آماده است تا جای خود را بگیرد. بدین ترتیب VPS با دسترسی بالا به از بین بردن خرابی غیرضروری و پرهزینه کمک می کند.

خوشه سرور چیست؟
یک خوشه سرور از گره ها تشکیل شده است – غالباً سرورهای فیزیکی. موارد VPS در گره ها وجود دارد. اگر یک نمونه VPS در یک گره از کار بیفتد ، روی گره دیگری می چرخد. یک خوشه در واقع قصد شکست را ندارد. ما فقط در برابر شکست نمونه VPS در حال کاهش هستیم.

در تنظیمات با دسترسی بالا ، نمونه های VPS همانند شده در سایر گره های داخل خوشه قرار دارند. بنابراین اگر نمونه اصلی پایین بیاید ، یک “نمونه آماده به کار” به راحتی می تواند تصاحب شود. همه چیز به طور روان اجرا می شود.

مزایای VPS با دسترسی بالا چه مزایایی دارد؟
از داده های موجود در نمونه VPS محافظت می شود ، High Availability چیست زیرا در چندین مکان نگهداری می شود. خرابی یک رایانه VPS به طور خودکار منجر به از بین رفتن ویرانگر نمی شود.
مشتریان دسترسی مداوم به منابع مبتنی بر سرور ، عموماً بدون وقفه دارند.
نمونه های VPS به طور معمول در چندین مکان نگهداری می شوند ، بنابراین در صورت فاجعه ، یک کامپیوتر دیگر در جایی دیگر وجود دارد که بتواند آن را تصاحب کند.
چگونه می توانم بدانم VPS در دسترس بودن بالا برای من مناسب است؟
زمان پول است و خرابی پول از دست می رود.

این امر به ویژه در دنیای امروز صحیح است ، High Availability چیست  جایی که 81٪ از مصرف کنندگان پیش از تصمیم گیری در خرید آنلاین ، آنلاین می شوند. فرقی نمی کند در کدام صنعت کار کنید. مصرف کنندگان به شما پیشنهاد می دهند کالاهای فیزیکی یا خدمات مجازی را به وب سایت شما نگاه کنند.

اگر وب سایت شما پایین ، کند و یا به درستی کار نکند ، مخاطبان شما را ترک می کنند. High Availability چیست اگر این چیزی است که شما نگران آن هستید ، ممکن است وقت آن رسیده باشد که VPS با دسترسی بالا را بررسی کنید. همه گزینه های میزبانی VPS ما در دسترس هستند. High Availability چیست گزینه های خود را کشف کنید و یاد بگیرید که چگونه می توانیم به شما کمک کنیم تا بهترین برداشت اول را داشته باشید.
تا آنجا که من می توانم بگویم ، اکثر ارائه دهندگان VPS “فروشندگان مجدد” هستند. و از طریق فروش مجدد ، منظورم این است که آنها سرورهای اختصاصی را از ارائه دهندگان دیگر اجاره می دهند ، احتمالاً مستقیماً از یک مرکز داده مستقیم.

چه تعداد از شما دارای خوشه بندی با قابلیت دسترسی بالا هستند و چگونه می توانید آن را انجام دهید؟ من فکر می کنم برای بسیاری از ارائه دهندگان سرور اختصاصی ، High Availability چیست بخش خوبی از فروش سرور اختصاصی آنها باید به ارائه دهندگان VPS باشد.

بیشتر ، ارائه دهندگان VPS تمایل دارند از 4 یا بیشتر دیسک در پیکربندی RAID 10 درخواست کنند. حس می کند ، زیرا بدیهی است که این هدف برای ارائه سطح بیشتری از عملکرد و قابلیت اطمینان دارد. اما آیا بیشتر ارائه دهندگان VPS راه حل مقیاس پذیرتر ، پویا و تحمل پذیر ترجیح نمی دهند؟

اگر شما یک ارائه دهنده VPS هستید ، ترجیح نمی دهید یک سرور اختصاصی با ذخیره iSCSI و فقط محلی محلی بسیار اصلی را روی گره خود اجاره کنید؟ با داشتن یک گره اضافی ، High Availability چیست می توانید همان حافظه iSCSI را سوار کرده و آنرا پیکربندی کنید تا از دسترسی بالایی برخوردار باشد. یا اگر نیاز به انتقال به یک گره جدید دارید ، سریع تر می شود زیرا نیازی به انتقال داده ندارید. یا اینکه ارائه دهندگان VPS ترجیح می دهند کنترل کاملی بر محیط های خود از جمله ذخیره سازی داشته باشند و نمی خواهند با هر نوع منبع “اشتراکی” شانس خود را بدست آورند.

کمی تعجب کرده ام که A.) High Availability چیست ارائه دهندگان سرور اختصاصی این کار را ارائه نمی دهند. و ب) ارائه دهندگان VPS این درخواست را نمی کنند.
https://iwhy.ir/%d8%a7%d9%81%d8%b2%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%88%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%85%d8%b1%d8%b3-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa-%d9%88-%d9%87%d8%b1-%d8%a2%d9%86%da%86%d9%87-%d8%a8%d8%a7%db%8c%d8%b3%d8%aa%db%8c-%d8%af%d8%b1.html