ثبت نام

ورود

رمز عبور را فراموش کرده اید

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

لطفا نام کاربری (شناسه شما در آینده) را وارد کنید

لطفا ایمیل خود را وارد نمایید.

لطفا برای پرسش خود از عنوان مناسب و کوتاه که مرتبط با پرسش باشد استفاده کنید.

از دسته‌بندی‌های موجود در سایت، لطفا یکی را انتخاب کنید (دسته ی مرتبط با پرسش خود انتخاب کنید)

لطفا از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید، کلمات کلیدی باید مرتبط با مطلب شما باشند (پس از نوشتن هر کلمه کلیدی Enter را بزنید و یا کلمات کلیدی را با , از یکدیگر جدا کنید)نظرسنجی سوال.

  جزئیات کامل سوالتان را در بالا درج نمایید

  پایتخت ایران چه شهری است؟ (فارسی پاسخ دهید)

  با هم و ازهم یادبگیریم...

  اینجا به راحتی می‌تونید سوالات و پاسخ‌هاتون رو بدون سانسور مطرح کنید، iwhy مکانی منحصر به فرد و کاملا رایگان (برای همیشه و بدون تبلیغات) برای یادگیری و حل مشکلات است، "اینجا سوالی بدون پاسخ نمی مونه"

  چگونه چمن بکاریم؟

  • 0

  ویلامون یه حیاط نقلی داره که من خیلی دوست دارم توش چمن بکارم. اما اصلاً تو کار باغبونی سررشته ای ندارم و نه میدونم چه بذر چمنی بگیرم، نه میدونم چه موقعی باید چمن رو بکارم.

  کسی بلده چطوری باید چمن بکاریم؟

  1. گام ۱

   اول تصمیم بگیرید چه نوع چمنی می خواهید بکارید. پس قبل از خرید بذر، چمن ها را بررسی کنید. به مراکز باغبانی بروید و توضیحات روی بسته بندی بذرها را بخوانید تا از نوع و رنگ چمنی که می خواهید داشته باشید مطمئن شوید.
   گام ۲

   تمام علف ها و گیاهان هرز و به درد نخور را از منطقه ی چمن کاری تان بکنید. اگر از قبل در آن قسمت چمن وجود دارد، تا شعاع ۳۰ سانتی متر، آن ها را حذف کنید.
   گام ۳

   سطح زمین را با خاک مرغوب پر کنید. برای غنی تر کردن خاک، به آن کود ارگانیک اضافه کنید. برای اینکه خاک بتواند آب را نگه دارد، مقداری شن به آن اضافه کنید.
   گام ۴

   با یک بیل یا چنگک، خاک را نرم کنید. اگر مساحت زمین تان بزرگ است ممکن است به بیل مکانیکی نیاز پیدا کنید. هم صرف جویی در وقت است و هم انرژی. کافیست ۲٫۵ سانت از خاک را نرم کنید.
   گام ۵

   با توجه به توضیحات پشت بسته بذر، بذرها را در یک پخش کننده ریخته و بر روی زمین تان پخش کنید. با چنگک به آرامی رو بذرها بکشید تا تقریباً ۳٫۵ سانت خاک آن را بپوشاند.
   گام ۶

   تمام زمین را با یک لایه کاه یا یونجه بپوشانید.
   گام ۷

   زمین را هر روز یا شب با آب پاش مرطوب کنید اما خیس نکنید. اگر زیاد آب بدهید، بذرها غرق شده یا با آب شسته شده و بیرون می آیند. آب پاشی را تا نشست کامل بذرها ادامه دهید.

   زمین را هر روز مرطوب کنید
   گام ۸

   بعد از ۱۰ تا ۱۴ روز، می بینید که چمن ها سر از خاک بیرون آوردند. اگر دیدید بعضی قسمت ها خالی مانده است، مقداری بذر بپاشید.
   نکات و هشدارها

   چمن ها را تا زمانی که ۵ سانت نشده اند نزنید. چون باید ریشه بدوانند و محکم شوند.

   حیوانات خانگی و پرندگان را از زمین تان دور نگه دارید تا دانه ها را نخورند.

   روی بذرها را با خاک زیاد نپوشانید. چون چمن نمی تواند خاک را کنار زده و بیرون بیاید.

   • 0
  پاسخ دهید

  پاسخ دهید

  مرور