ثبت نام

ورود

رمز عبور را فراموش کرده اید

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

لطفا نام کاربری (شناسه شما در آینده) را وارد کنید

لطفا ایمیل خود را وارد نمایید.

لطفا برای پرسش خود از عنوان مناسب و کوتاه که مرتبط با پرسش باشد استفاده کنید.

از دسته‌بندی‌های موجود در سایت، لطفا یکی را انتخاب کنید (دسته ی مرتبط با پرسش خود انتخاب کنید)

لطفا از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید، کلمات کلیدی باید مرتبط با مطلب شما باشند (پس از نوشتن هر کلمه کلیدی Enter را بزنید و یا کلمات کلیدی را با , از یکدیگر جدا کنید)نظرسنجی سوال.

  جزئیات کامل سوالتان را در بالا درج نمایید

  پایتخت ایران چه شهری است؟ (فارسی پاسخ دهید)

  با هم و ازهم یادبگیریم...

  اینجا به راحتی می‌تونید سوالات و پاسخ‌هاتون رو بدون سانسور مطرح کنید، iwhy مکانی منحصر به فرد و کاملا رایگان (برای همیشه و بدون تبلیغات) برای یادگیری و حل مشکلات است، "اینجا سوالی بدون پاسخ نمی مونه"

  چگونه خواننده شویم؟

  • 0

  این دوستم که خواننده است بدجوری من رو هم هوایی کرده و به سرم زده منم یه امتحانی بکنم و ببینم میتونم خواننده بشم. ولی میخوام از راه اصولیش خواننده بشم نه مثل این دوستم همینطوری الکی الکی.

  چطوری میتونم خواننده بشم که توی خوانندگی موفق باشم؟

  1. چگونه خواننده شویم ؟ چگونه می توان خواننده شد ؟

   چگونه می توان خواننده شد ؟ راه و روش خواننده شدن چیست؟ برای پاسخ به این پرسش که “چگونه خواننده شویم ” ابتدا باید این هنر و حرفه را از زوایای گوناگون مورد بررسی قرار دهیم ! بی شک ستاره شدن رویای اکثریت انسان های روی این کره ی خاکی است!

   اما چه عواملی در تحقق این رویا دخیل هستند؟

   برای دانستن اینکه چگونه می توان خواننده شد ، فاکتور های زیر از عوامل تعیین کننده در موفقیت شما هستند!

   میزان علاقه ی شما به موسیقی
   استعداد و ضریب هوش موسیقایی
   میزان اعتماد به نفس و خودباوری شخصی
   هدف از خوانندگی
   سطح توقع و افق دید در این هنر
   نظر اطرافیان راجع به صدای شما
   امکانات مورد نیاز برای خوانندگی

   و در پایان…

   مسیری که باید برای خواننده شدن طی کرد
   میزان علاقه و استعداد در خوانندگی

   همیشه قبل از اینکه بخواهید اقدام به شروع و انجام کاری کنید، باید میزان علاقه و اشتیاق خود را بسنجید! از خود بپرسید چقدر به انجام آن کار علاقه مند هستید؟ اگر میزان علاقه ی شما در انجام آن کار، بیشتر از ۶۰% باشد، بهانه ی خوبی برای شروع دارید! البته باید در این زمینه کاملا با خود صادق باشید! اگر علاقه ی چندانی به موسیقی ندارید و باز هم می خواهید خواننده شوید، از خود بپرسید : بدون علاقه به موسیقی ، چگونه می توان خواننده شد ؟

   همه ما در دوران کودکی به نوعی توسط خانواده، رسانه و جامعه ، با موسیقی آشنا شده ایم! اکثر خواننده های موفق امروز داخل کشور در دوران کودکی خود، به واسطه ی برخورداری از استعداد و هوش موسیقایی بالا، در گروه سرود مدرسه فعالیت می کردند. حتما تلاوت آیات “قرآن مجید” در صف صبحگاهی را به خاطر دارید! این کودکان یا نوجوانان در کنار هوش موسیقایی بالا، از اعتماد به نفس خوبی نیز برخوردار بودند! شانس این نوجوانان برای موفقیت در خوانندگی به مراتب بیشتر از افراد خجالتی می باشد! مطالعه بیوگرافی اکثر خواننده های حال حاظر مارکت موسیقی پاپ داخل کشور می تواند گواهی بر این ادعا باشد!

   البته این موضوع دلیلی بر عدم موفقیت خوانندگانی که در دوران کودکی خجالتی بودند نیست! فاکتور اعتماد به نفس می تواند به مرور زمان در ناخداگاه افراد تقویت شود! آوازخواندن در جمع دوستان یا افراد غریبه نیز می تواند یکی از راه های غلبه بر استرس در خوانندگی باشد! البته تکرار و تمرین بعلاوه پشتکار و ممارست در هر کاری رمز موفقیت و پیروزی است.
   چگونه می توان خواننده شد
   هدف از خواننده شدن ؟

   اگر هنوز دنبال یافتن پاسخ این پرسش که ” چگونه خواننده شویم ” هستید، در ابتدای مسیر خواننده شدن باید هدف و افق دید خود را مشخص کنید! ممکن است بخواهید این کار را برای دلتان انجام دهید! شاید کسب درامد و ثروت هدفتان باشد، یا شاید بخواهید به یک ستاره ی مشهور در سبکی خاص بَدل شوید! بسیاری از بزرگان موسیقی بر این باورند که افراد خواننده نمی شوند، بلکه خواننده به دنیا می آیند! اگر احساس می کنید برای این کار ساخته شده اید شانس خود را امتحان کنید! البته که خواننده شدن در سطح حرفه ای مستلزم تلاش و کوشش فراوان و تقبل هزینه های مادی و معنوی زیادی می باشد! هزینه هایی نظیر تهیه ی شعر ، آهنگ، تنظیم ، ضبط ، دستمزد نوازنده ها، میکس مسترینگ ، پخش و هزینه های جانبی دیگر مانند زمان، برای تولید تک آهنگ یا یک آلبوم!

   معمولا افرادی که به توانایی و استعداد خود در این زمینه واقف هستند با قبول پرداخت هزینه ی تهیه ی یک یا چند تک آهنگ پا به عرصه ی خوانندگی در سطح حرفه ای می گذارند! اگر بتوانند کاری با کیفیت مطلوب و مورد پسند جامعه منتشر کنند به سرعت مطرح می شوند و به اصطلاح ره صد ساله را یک شبه می پیمایند! اسپانسر ها و تهیه کنندگان موسیقی آنها را جذب می کنند و می توانند رویای خود را محقق سازند! اما اگر از آهنگ های انتشار یافته استقبال نشد و به اصطلاح شخص نتوانست در مارکت موسیقیِ سبک خود سر و صدا کند، پروژه منتهی به شکست است! در خوشبینانه ترین حالت اگر خواننده صدای خوبی داشته باشد، می تواند برای تولید آهنگ های بیشتر، با سرمایه گذار و تهیه کننده قرارداد همکاری امضا کند! البته شرایط قرارداد در این حالت به سود تهیه کننده ی موسیقی می باشد!
   خواننده شدن
   نظرسنجی از اطرافیان

   اگر هدفتان از خوانندگی دِلی است، نظر دیگران چندان اهمیتی ندارد! اما اگر قصد دارید خوانندگی را به صورت حرفه ای دنبال کنید ، قبل از صرف زمان و هزینه در این زمینه، علاوه بر اعتماد به نفس و خودباوری که سرمایه ی ارزشمندی است، نظر دیگران را در ارتباط با میزان توانایی و مهارتتان در این زمینه جویا شوید! نظر اطرافیان درباره ی صدای شما می تواند نقش بسزایی در رابطه با افزایش اعتماد به نفس و موفقیت شما ایفا کند! معمولا وقتی آواز می خوانید ، اطرافیان صدای شما را بهتر از خودتان می شنوند! به این دلیل که شما روی خوانندگی تمرکز دارید، ولی آنها روی شنیدن صدای شما. پس شنودگان بهتر می توانند نقاط ضعف و قوت صدایتان را برای شما آشکار سازند! اینکه شخصِ مُشـَــوِق یا مُنتقد چه کسی باشد مهمم است! باید بدانید چقدر در ارتباط با پیشنهاد یا انتقاد و بازخوردی که به شما می دهد ، صادق است!
   دریافت بازخورد Feedback

   وقتی صحبت از بازخورد و نتیجه گیری باشد، هر چقدر تعداد افرادی که نظر می دهند بیشتر باشد بهتر است! به طور مثال برای ۱۰ نفر بصورت زنده بخوانید! می توانید صدایتان را در غالب یک Voice در تلگرام با آنها به اشتراک بگذارید! از آنها بخواهید صادقانه نظر خود را بیان کنند. این افراد می توانند اعضای خوانواده یا دوستانان باشند! البته نظر اشخاصی که در زمینه موسیقی فعالیت می کنند می تواند نسبت به افراد عادی تاثیر گذار تر باشد! زیرا این افراد نقاط ضعف و قوت شما را بهتر می شنوند و میتوانند در زمینه بهبود اشکالات، راه حل های کاربردی ارائه دهند!

   صرف نظر از این موضوع که نتیجه و بازخورد این نظرسنجی، تاثیر بسزایی در افزایش اعتماد به نفس و ایجاد انگیزه برای شما دارد، اگر هدفتان از خوانندگی هنر برای هنر باشد، حتی یک طرفدار هم می تواند دلیل قانع کننده ای برای خوانندگی باشد! حتی اگر آن یک نفر خودتان باشید!
   امکانات مورد نیاز برای خواننده شدن

   یکی از امکانات مورد نیاز برای خواننده شدن، داشتن یک ساز هارمونیک مانند گیتار یا پیانو است! به طور کلی یک خواننده زمانی که در نوازندگی هم مهارت داشته باشد، موفق تر خواهد بود! در ابتدای مسیر خوانندگی می توانید با کاور کردن آهنگ هایی متناسب با جنس صدا و گستره ی صوتی خود، توانایی و مهارت خود را افزایش دهید! نوازندگی در کنار خوانندگی تأثیر بسزایی در صحیح خواندن و رعایت ضرب آهنگ خواهد داشت!

   • 0
  پاسخ دهید

  پاسخ دهید

  مرور