ثبت نام

ورود

رمز عبور را فراموش کرده اید

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

لطفا نام کاربری (شناسه شما در آینده) را وارد کنید

لطفا ایمیل خود را وارد نمایید.

لطفا برای پرسش خود از عنوان مناسب و کوتاه که مرتبط با پرسش باشد استفاده کنید.

از دسته‌بندی‌های موجود در سایت، لطفا یکی را انتخاب کنید (دسته ی مرتبط با پرسش خود انتخاب کنید)

لطفا از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید، کلمات کلیدی باید مرتبط با مطلب شما باشند (پس از نوشتن هر کلمه کلیدی Enter را بزنید و یا کلمات کلیدی را با , از یکدیگر جدا کنید)نظرسنجی سوال.

  جزئیات کامل سوالتان را در بالا درج نمایید

  پایتخت ایران چه شهری است؟ (فارسی پاسخ دهید)

  با هم و ازهم یادبگیریم...

  اینجا به راحتی می‌تونید سوالات و پاسخ‌هاتون رو بدون سانسور مطرح کنید، iwhy مکانی منحصر به فرد و کاملا رایگان (برای همیشه و بدون تبلیغات) برای یادگیری و حل مشکلات است، "اینجا سوالی بدون پاسخ نمی مونه"

  نشان ندادن SSID مودم وایرلس

  • 0

  با عرض سلام و خسته نباشید

  من ی لپتاپ با ویندوز 10 دارم.هیچ مشکلی نداره و قسمت وای فای لپتاپ هم بخوبی کار میکنه اما موردی پیش اومد که بشدت ذهنم رو در گیر کرد.روزی در منزل دوستم بودم، خواستم به مودم وایرلسش وصل بشم،اما هر کاری کردم اسم مودمش SSID رو برام نشان نداد.با موبایلم امتحان کردم هیچ مشکلی نبود.اما لپتاپم اصلا و ابدا ………….مودم دوستم از نوع مودم های خانگی ایرانسل هست

  با سپاس

  1. بسته به نوع دستگاه مودم، بخش تنظیمات مربوط به آن‌ها متفاوت می‌باشد. امکان دارد تنظیمات دستگاه مودم دوست شما روی حالتی قرار گرفته باشد که شناسه‌ی Wi-Fi توسط سایرین رؤیت نشود (Hidden SSID) تا این‌گونه از متصل شدن سایر افراد به دستگاه خود جلوگیری نماید. در چنین شرایطی در سیستم‌عامل‌های گوشی‌های تلفن‌های همراه باید برای افزودن آن‌ها پس از رفتن به بخش تنظیمات Wi-Fi، گزینه‌ی افزودن شبکه (Add Network) یا گزینه‌ای با این مضمون را انتخاب کرد؛ سپس شناسه‌ی مربوط به Wi-Fi دوستتان را همراه با نوع الگوریتم امنیتی و گذرواژه‌ی آن، وارد نمایید. در رایانه‌ها نیز باید از بخش انتخاب شبکه‌های بی‌سیم، باید گزینه‌ی شبکه‌ی مخفی (Hidden Network) یا گزینه‌ای با این مضمون را انتخاب و سپس اقدام به وارد نمودن شناسه‌ی Wi-Fi و گذرواژه‌ی آن نمایید.
   هم‌چنین، امکان دارد به دلایلی تنظیماتی روی سیستم‌عامل شما دچار مشکل شده باشد که امکان یافتن برخی شبکه‌های بی‌سیم دیگر میسر نباشد؛ البته در برخی مواقع امکان دارد نوع دستگاه دریافت‌کننده‌ی سیگنال بی‌سیم شبکه‌ی (WLAN) دستگاه شما از سیگنال جدید پشتیبانی نکند. سیگنال‌های ارسالی از سوی دستگاه‌های مودم در قدیم به صورت 2.4 GHz بوده‌اند. در حلی که اکنون برخی از دستگاه‌ها تنها سیگنال‌های 5 GHz ارسال می‌کنند. در برخی از دستگاه‌ها در صورتی که آن دستگاه از هر دو سیگنال پشتیبانی کند، امکان تغییر آن به ارسال سیگنال 2.4 GHz وجود دارد. در این صورت، دستگاه‌های قدیمی‌تر نیز امکان دریافت سیگنال را خواهند داشت.
   باید اذعان داشت که در بیش‌تر مواقع اگر شناسه‌ی دستگاه قابل رؤیت می‌باشد و در برخی از دستگاه‌ها دسترسی به آن وجود دارد و در برخی وجود ندارد، علت بروز این مشکل تنها پشتیبانی نکردن دستگاه دریافت‌کننده‌ی سیگنال از یکی از دو سیگنال یاد شده می‌باشد. در این مواقع تنها اگر تنظیمات دستگاه اجازه‌ی تغییر نوع سیگنال ارسالی را بدهد، می‌توان مشکل را حل نمود.

   • 0
  2. سلام
   توی تنظیمات مودم یه قسمتی هست که می تونی برای امنیت بیشتر نام شبکه را مخفی کنید یا بگید به این دستگاه ها صرفا نشون بده

   • 0
  پاسخ دهید

  پاسخ دهید

  مرور