ثبت نام

ورود

رمز عبور را فراموش کرده اید

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

لطفا نام کاربری (شناسه شما در آینده) را وارد کنید

لطفا ایمیل خود را وارد نمایید.

لطفا برای پرسش خود از عنوان مناسب و کوتاه که مرتبط با پرسش باشد استفاده کنید.

از دسته‌بندی‌های موجود در سایت، لطفا یکی را انتخاب کنید (دسته ی مرتبط با پرسش خود انتخاب کنید)

لطفا از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید، کلمات کلیدی باید مرتبط با مطلب شما باشند (پس از نوشتن هر کلمه کلیدی Enter را بزنید و یا کلمات کلیدی را با , از یکدیگر جدا کنید)نظرسنجی سوال.

  جزئیات کامل سوالتان را در بالا درج نمایید

  با هم و ازهم یادبگیریم...

  اینجا به راحتی می تونید سوالاتتون رو بدون سانسور مطرح کنید و از طرفی به سوالات کاربران هم جواب بدید، iwhy مکانی منحصر به فرد و کاملا رایگان برای یادگیری و حل مشکلات است، در "سوال دارم" می تونید با طرح و پاسخ به سوالات دیگران امتیازات ویژه جمع آوری کنید و بعدا از این امتیازات استفاده نمایید. "اینجا سوالی بدون پاسخ نمی مونه"

  مرداب چگونه تشکیل میشود؟

  • 1

  قبلا در کنار خونمون یک شن زار بود در اثر بارون زیاد اونجا کمکم شد مردآب برام سوال شد که ایا واقعا مردآب اینطوری به وجود میاد یا این یک مدل خاصی از مرداب بودش میخوام یک مقاله در باره مرداب جمع اوری کنم ممنون میشم هر کی اطلاعات کاملی داره در اختیارم قرار بده!

  1. منطقه ای با عمق کم و همراه با آب های ساحلی شور که به وسیله ی مانعی چون ماسه های ساحلی و یا سدهای مرجانی از دریای باز جدا مانده باشد. قسمتی از آب های دریا که در داخل یک آتل محصور شده اند. چنانچه باتلاقی فصلی باشد به آن مانداب می گویند. مرداب رود:می تواند در اثر تغییر مسیر رود در یک قسمت به صورت راکد باقی بماند. مرداب ساحلی: LAGOON: آب شور و کم عمقی است که به وسیله زمین باریکی از دریا به طور کامل یا ناقص جدا شده باشد ، تالاب ساحلی از آشفتگی های امواج دریا در امان هستند.آب شور در داخل یک آتل نعل اسبی نیز می تواند یک تالاب ساحلی باشد.

   باتلاق: ( مانداب، لش آب) جایی پست که در آن آب می ایستد و نی و علف می روید. علت ماندن آب در این محیط نفوذ ناپذیری لایه های زیرین باتلاق و نبودن زهکشی خوب در منطقه است. برخی از این باتلاق ها را خشک کرده و برای کشاورزی مورد استفاده قرار می دهند. برخی از جغرافیدانان آن را معادل با کلمهSWAMP می دانند گاز موجود در باتلاق و مرداب گاز متان با فرمول CH4 است.تالاب ها همان مرداب ساحلی هستند که شور و کم عمق هستند آن ها دارای مواد غذایی فراوان در آب گرم و کم عمق و نسبتا آرام هستند که شرایط را برای پیدایش گسترده ی جوامع آبزی آب شور فراهم می کنند. اکثر باتلاق ها در نتیجه کم شدن آب دریاچه و از بین رفتن آب آن ها تشکیل می شوند اما تعدادی از آن ها هم مستقلا به وجود آمده اند. باتلاق شور از انباشته شدن گل و لای ناشی از رسوبات معلق آب در خلیج های دهانه ای بسته یا در سمت خشکی بازوهای ماسه ای ایجاد شده و بعد از مدتی محل تجمع گیاهان می گردد.به آن SALT MARSH می گویند.

   کولاب: دریاچه کم عمقی که در فاصله بین تپه های ماسه ای تشکیل می شود و به تدریج از ذرات ریز رس انباشته می گردد.

   • 0
  پاسخ دهید

  پاسخ دهید

  مرور