ثبت نام

ورود

رمز عبور را فراموش کرده اید

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

لطفا نام کاربری (شناسه شما در آینده) را وارد کنید

لطفا ایمیل خود را وارد نمایید.

لطفا برای پرسش خود از عنوان مناسب و کوتاه که مرتبط با پرسش باشد استفاده کنید.

از دسته‌بندی‌های موجود در سایت، لطفا یکی را انتخاب کنید (دسته ی مرتبط با پرسش خود انتخاب کنید)

لطفا از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید، کلمات کلیدی باید مرتبط با مطلب شما باشند (پس از نوشتن هر کلمه کلیدی Enter را بزنید و یا کلمات کلیدی را با , از یکدیگر جدا کنید)نظرسنجی سوال.

  جزئیات کامل سوالتان را در بالا درج نمایید

  پایتخت ایران چه شهری است؟ (فارسی پاسخ دهید)

  با هم و ازهم یادبگیریم...

  اینجا به راحتی می‌تونید سوالات و پاسخ‌هاتون رو بدون سانسور مطرح کنید، iwhy مکانی منحصر به فرد و کاملا رایگان (برای همیشه و بدون تبلیغات) برای یادگیری و حل مشکلات است، "اینجا سوالی بدون پاسخ نمی مونه"

  لوونورژسترول طریقه مصرف ؟

  • 0
  سلام دوستان من دیروز با دوستم یک رابطه کامل داشتم که از کاندوم استفاده کردم ولی گویا کاندوم پاره شده من متوجه نشدم و انزال داخل رحم صورت گرفت بعد از اون بلافاصله 2عدد قرص  لوونورژسترول با هم خورد لازم به ذکر که رابطه 1روز پس از پایان پریود بوده الان میخواستم ببینم احتمال حاملگی چه قدره اگه سریع ج بدید؟؟
  ممنون میشم خیلی نگرانم
  1. این قرص در دو دوز 0.75 و 1.5 میلی‌گرم تولید می‌شوند. اگر در فاصله‌ی زمانی پنج روزه از رابطه جنسی مشکوکتان قرار دارید، زن باید 2 عدد قرص لوونورژسترول 0.75 را در اولین فرصت به صورت یکجا مصرف نموده و 12 ساعت پس از آن 1 عدد دیگر نیز استفاده نماید. اگر از دوز 1.5 میلی‌گرم آن استفاده می‌کنید فقط یک قرص بلافاصله و در اسرع وقت بعد از نزدیکی مصرف نمائید. قرص لوونورژسترول با اسامی تجاری مختلفی در بازار موجود است ولی در مراکز بهداشتی‌درمانی به نام LNG در اختیار مراجعه ‌کنندگان قرار می‌گیرد. بهترین زمان مصرف این قرص در بازه‌ی زمانی 12 ساعته بعد از رابطه جنسی خطرناک می‌باشد.

   چند نکته:

   استفاده از این قرص و داروهای مشابه نباید به یک عادت تبدیل شود.

   به هنگام مصرف این قرص سعی کنید گرسنه نباشید.
   اگر تا دو ساعت پس از مصرف این قرص استفراغ کردید مجددا این قرص را مصرف کنید.
   در سیکل قاعدگی تنها یکبار مجاز به استفاده از این قرص می‌باشید. (مجاز بودن مصرف یکبار از این روش در هر دوره قاعدگی دلیلی بر تایید مصرف آن در هر دوره قاعدگی به عنوان روش پیشگیری از بارداری نمی‌باشد.)
   استفاده از این روش می‌تواند باعث تغییر در زمان قاعدگی شود لذا اگر تأخیر قاعدگی بیش از 7 روز شود احتمال بارداری وجود دارد و برای انجام مشاوره و تست بارداری باید به پزشک مراجعه کرد.
   مصرف این قرص و داروهای مشابه در دوران بارداری ضرورتی نداشته و مصرف آن ممنوع است.
   در دوران شیردهی و با گذشت شش هفته از زایمان مصرف این دارو بلامانع است.
   اگر به هریک از موارد مذکور در ادامه مبتلا هستید مصرف این قرص ممنوع است: سرطان سینه (از هر نوع آن) سرطان رحم، تومورهای کبدی، خونریزی واژینال، فشارخون کنترل نشده، اختلالات ترومبوفلبیت، انفارکتوس مغزی و قلبی.

   سوالی که ممکن است برای بسیاری از خانم‌ها در خصوص استفاده از این قرص و روش‌های مشابه پیش آید این است که: “اگر در صورت استفاده از این دارو باز هم باردار شدیم باید چه کنیم؟ آیا استفاده از این دارو اثر سوء بر جنین می‌گذارد و باید آنرا سقط کنیم؟” پاسخ این است که به خاطر خطرناک نبودن این روش برای جنین، در صورت وقوع بارداری هیچ نیازی به ختم بارداری نیست.
   عوارض قرص لوونورژسترول چیست؟
   عوارض قرص لوونورژسترول – لوونورژسترول نحوه مصرف

   از عوارض مصرف این دارو می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

   قاعدگی نامنظم
   تهوع و استفراغ (بهترین راه برای خروج از این وضعیت، مصرف یک داروی ضدتهوع نیم ساعت قبل و 4 تا 6 ساعت پس از مصرف هر دوز این قرص (لوونورژسترول) به دستور پزشک می‌باشد.)
   سردرد
   احساس ناراحتی در پستان
   افسردگی
   اختلالات پوستی
   تغییرات وزن بدن
   اولیگومنوره و منوراژی

   • 0
  پاسخ دهید

  پاسخ دهید

  مرور