ثبت نام

ورود

رمز عبور را فراموش کرده اید

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

لطفا نام کاربری (شناسه شما در آینده) را وارد کنید

لطفا ایمیل خود را وارد نمایید.

لطفا برای پرسش خود از عنوان مناسب و کوتاه که مرتبط با پرسش باشد استفاده کنید.

از دسته‌بندی‌های موجود در سایت، لطفا یکی را انتخاب کنید (دسته ی مرتبط با پرسش خود انتخاب کنید)

لطفا از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید، کلمات کلیدی باید مرتبط با مطلب شما باشند (پس از نوشتن هر کلمه کلیدی Enter را بزنید و یا کلمات کلیدی را با , از یکدیگر جدا کنید)نظرسنجی سوال.

  جزئیات کامل سوالتان را در بالا درج نمایید

  پایتخت ایران چه شهری است؟ (فارسی پاسخ دهید)

  با هم و ازهم یادبگیریم...

  اینجا به راحتی می‌تونید سوالات و پاسخ‌هاتون رو بدون سانسور مطرح کنید، iwhy مکانی منحصر به فرد و کاملا رایگان (برای همیشه و بدون تبلیغات) برای یادگیری و حل مشکلات است، "اینجا سوالی بدون پاسخ نمی مونه"

  روستای نمره یک شهرستان امیدیه خوزستان

  • 0

  وستای نمره یک در 4 کیلومتری شهرستان امیدیه .خوزستان .ایران می باشد که از قسمت نمره یک بالا نمره یک پایین وچادرا (چادر نشین ها) تشکیل شدم است.
  از منازل سازمانی و شهرک های اولیه اسکان کارکنان شرکت نفت بوده است که قدمت آن با پیدایش نفت در منطقه آغاجاری برابر است با حدود صد سال. ظاهرا در منازل کواتر نمره یک بالا کارگران هندی و در منازل نمره یک پایین کارگران ایرانی اسکان داشتند. این منطقه از چند بخش تشکیل می شد، نمره یک بالا، نمره یک پایین، چادر ها، لین های مسجد و لین مدرسه. به مرور زمان اسکان دهی کارکنان شرکت نفت و گاز به میانکوه و امیدیه منتقل شد و کلیه محل های نمره یک به ساکنین غیر شرکتی رسید. با توجه به اینکه در گذشته کلیه امکانات رفاهی در نمره یک به صورت اشتراکی و عمومی بوده (آشپز خانه، حمام و دستشویی ) و ارتباط همه روزه مردم در این مکان ها با هم صفا و صمیمیتی بین ساکنین بوجود آورده بود که هنوز آثار این تعلق خاطر و ارتباط عاطفی در میان قدیمی های نمره یک ادامه دارد.
  این روستا از نظر اقوام و طوایف از گذشته تا به امروز از ترک ها(عباسی لرکی .قراچه ها و ابوالحسنی ها) ، لرها (طوایف بهمئی. سادات میرسالاری) و عرب ها(دیلمی ها و دریساوی زاده )و سایر اقوام تشکیل شده.
  مراسم تعزیه عاشورا در نمره یک مراسمی با شکوه و دیدنی است که هر ساله اکثر نمره یکی های قدیم و جدید را کنار هم جمع می کند.برای برگزاری مراسمات دهه محرم از هفته ها و ماه ها نشست های بین بزرگان و ریش سفیدان مداحان و هیئت امناهای مساجد و بسیجیان  جهت نحوه مراسمات برنامه ریزی می کنند .مرحوم حاج را قادری یکی از افرادی می باشد که از زمان کودکی ، چه در سطح روستای نمره یک چه در سطح شهرستان و استان هرساله جهت برگزاری مراسمات محرم تلاش بسیاری می کردند.
  جوانان روستا از قدیم تا امروزه به ورزش فوتبال و تیم باشگاهی روستا پاس نمره یک علاقه خاصی داشتند که همین علاقه با همکاری مدیر عامل تیم حاج حمید باقری و مربیان زحمت کش محمد صفری و علیرضا شهبازی توانسته قهرمانی های فراوانی در سطح شهرستان امیدیه چه در لیگ و چه در جام حذفی بدست بیاورند.تعدادی ازبازیکنان روستا در تیم های پایه نفت امیدیه بازی می کنند ودر سال 1396 آقای اصغر ظفرنیا از بازیکن زیر 21 ساله روستای نمره یک درلیگ دسته یک کشور به همراه تیم شهرداری ماهشهر می باشد.
  نویسنده : فرزادعباسی لرکی09169861528

  متاسفانه این سوال بسته شده است.