ثبت نام

ورود

رمز عبور را فراموش کرده اید

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

لطفا نام کاربری (شناسه شما در آینده) را وارد کنید

لطفا ایمیل خود را وارد نمایید.

لطفا برای پرسش خود از عنوان مناسب و کوتاه که مرتبط با پرسش باشد استفاده کنید.

از دسته‌بندی‌های موجود در سایت، لطفا یکی را انتخاب کنید (دسته ی مرتبط با پرسش خود انتخاب کنید)

لطفا از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید، کلمات کلیدی باید مرتبط با مطلب شما باشند (پس از نوشتن هر کلمه کلیدی Enter را بزنید و یا کلمات کلیدی را با , از یکدیگر جدا کنید)نظرسنجی سوال.

  جزئیات کامل سوالتان را در بالا درج نمایید

  پایتخت ایران چه شهری است؟ (فارسی پاسخ دهید)

  با هم و ازهم یادبگیریم...

  اینجا به راحتی می‌تونید سوالات و پاسخ‌هاتون رو بدون سانسور مطرح کنید، iwhy مکانی منحصر به فرد و کاملا رایگان (برای همیشه و بدون تبلیغات) برای یادگیری و حل مشکلات است، "اینجا سوالی بدون پاسخ نمی مونه"

  بهترین رشته های علوم انسانی ؟

  • 0

  سلام.
  متاسفانه در جامعه ی ما رشته ی انسانی جایگاه خوبی نداره در حالی که خیلی رشته ی مفید و خوبیه.
  شاید در این شرایط اطرافیانت ازت بخوان که بری رشته ریاضی یا تجربی چون خیلی باهوشی…!!! انگار رشته ی انسانی احتیاج به هوش نداره میخوام بدونم چه رشته هایی داره ؟

  1. رشته های دانشگاهی علوم انسانی که شما پس از کسب رتبه لازم در کنکور می توانید انتخاب کنید، در مقاطع مختلف کاردانی ، کارشناسی و کارشناسی ارشد پیوسته می باشند.

   رشته های دانشگاهی انسانی در مقطع کاردانی شامل این رشته ها می باشند: کاردانی باستان شناسی، کاردانی تربیت معلم قرآن مجید، کاردانی علمی – کاربردی اشتغال، کاردانی علمی – کاربردی اقتصاد کار و بهره وری، کاردانی علمی – کاربردی روابط کار، کاردانی مربی کودک، کاردانی امور تربیتی، کاردانی آموزش و پرورش کودکان استثنایی، کاردانی آموزش زبان و ادبیات فارسی، کاردانی آموزش دینی و عربی، کاردانی متصدی امور آموزشی، کاردانی مطالعات اجتماعی، کاردانی آموزش و پرورش ابتدایی، کاردانی مدیریت صنعت جهانگردی، کاردانی علمی – کاربردی خدمات پرورشی.

   رشته های دانشگاهی انسانی در مقطع کارشناسی شامل این رشته ها می باشند: آماد، آموزش ابتدایی، ادیان و مذاهب، باستان شناسی، تاریخ، تاریخ اسلام، حقوق، خبرنگاری، دبیری الهیات و معارف اسلامی، دبیری تاریخ، آموزش تربیت بدنی، جغرافیا، دبیری جغرافیا، دبیری زبان و ادبیات عربی، دبیری علوم اجتماعی، روابط عمومی، روزنامه نگاری، زبان و ادبیات ترکی آذری، زبان و ادبیات فارسی، زبان و ادبیات کردی، علوم ارتباطات اجتماعی، علوم تربیتی، مطالعات ارتباطی و فناوری اطلاعات، مطالعات خانواده ، فقه و حقوق امامی، فلسفه، زبان شناسی، مترجمی زبان عربی، ایران شناسی، فرهنگ و معارف اسلامی، آموزش زبان و ادبیات فارسی، پژوهشگری اجتماعی، تعاون و رفاه اجتماعی، مردم شناسی

   رشته های دانشگاهی انسانی در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته، رشته معارف اسلامی و حقوق می باشد.

   تعدادی از رشته های دانشگاهی هم هستند که در بین رشته های انسانی، تجربی و ریاضی مشترک اند که دانش آموزان انسانی هم می توانند وارد این رشته ها در دانشگاه شوند. این رشته ها هم در مقاطع مختلف دانشجو می پذیرند.

   رشته های مشترک در مقطع کاردانی شامل این رشته ها می باشند: کاردانی خدمات مسافرتی و جهانگردی، کاردانی امور بانکی، کاردانی امور بیمه، کاردانی امور دولتی، کاردانی امور مالی و مالیاتی، کاردانی تربیت معلم قرآن مجید، کاردانی حسابداری، کاردانی علوم انتظامی، کاردانی علم اطلاعات و دانش شناسی، کاردانی مدیریت صنعتی، کاردانی مدیریت بازرگانی، کاردانی مدیریت گمرکی.

   رشته های مشترک در مقطع کارشناسی شامل این رشته ها می باشند: اقتصاد اسلامی، اقتصاد کشاورزی، حسابداری، روانشناسی، زبان و ادبیات عربی، علم اطلاعات و دانش شناسی، علوم اقتصادی، علوم انتظامی، علوم قضایی، علوم سیاسی، مددکاری اجتماعی، مدیریت امور بانکی، مدیریت امور گمرکی، مدیریت بازرگانی، مدیریت بیمه، مدیریت جهانگردی، مدیریت دولتی، مدیریت صنعتی، مدیریت فرهنگی هنری، مدیریت کسب و کارهای کوچک، مدیریت مالی، مدیریت و بازرگانی دریایی، مدیریت هتلداری، فناوری اطلاعات و ارتباطات ، فقه و حقوق اسلامی، فلسفه و حکمت اسلامی ، فلسفه و کلام اسلامی ، تاریخ و تمدن ملل اسلامی ، ادیان و عرفان ، شیعه شناسی ، فقه و حقوق مذاهب اسلامی ، معارف اسلامی ، فقه و حقوق حنفی ، فقه و حقوق شافعی ، علوم قرآن و حدیث ، فلسفه و عرفان اسلامی ، تربیت مربی عقیدتی سیاسی، علوم ورزشی، مربیگری ورزشی، مهندسی ورزش، ضد تروریسم، امنیت نرم، علوم فنی امنیت، پژوهشگری امنیت، حفاظت اطلاعات، امنیت اطلاعات، امنیت اقتصادی، امنیت بین الملل، مطالعات امنیتی.

   رشته های مشترک در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته شامل این رشته ها می باشند: کارشناسی ارشد پیوسته الهیات و معارف اسلامی و ارشاد، کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی

   بهترین رشته انسانی چیست؟

   شاید نتوان یک معیار مشخص کرد که بر اساس آن رشته های انسانی را از بهترین تا بدترین دسته بندی کرد. به دلیل اینکه نظر و اولویت بندی افراد با هم بسیار متفاوت است. یکی از معیارهای اصلی تعیین کننده خوب بودن یا نبودن رشته های دانشگاهی، علاقه شماست. شما اگر بتوانید علایق واقعی تان را به درستی شناسایی کنید، بسیار راحت تر می توانید رشته ای را که برای شما مناسب ترین است پیدا کنید. باید قبل از هر چیز بفهمید واقعا به چه رشته و شغلی علاقه دارید، در چه حوزه هایی استعداد و توانایی دارید و بعد سایر اطلاعات لازم را جمع آوری کنید. (برای شناخت بیشتر خودتان می توانید از تست های شخصیت شناسی کمک بگیرید)

   در کنار علاقه، عوامل مهم دیگری از جمله بازارکار، درآمد، شرایط جامعه و … هستند که در انتخاب رشته موثرند. شما باید با کسب اطلاعات کافی و استفاده از بهترین روش، مرحله به مرحله پیش بروید تا به بهترین تصمیم برسید.

   بازار کار یکی از مهم ترین معیارهایی است که در شناخت شغل های انسانی باید مد نظر قرار گیرد. اینکه بدانید در شهرهای مختلف کشور رشته های انسانی چقدر تقاضای کار دارند، استخدام های دولتی و غیردولتی آنها چه میزان است و …متاسفانه در کشور آمار رسمی در این زمینه ارائه نمی شود. ولی باید بدانید شرایط رشته ها با هم متفاوت است. شما باید توجه کنید که در چه شهری زندگی می کنید، می خواهید در چه شهری مشغول به کار شوید، در شهر شما نیاز به چه شغل هایی بیشتر است و … این موارد در انتخاب رشته و شغل تان بسیار موثر است. به عنوان مثال اگر در رشته حقوق خوب تحصیل کنید و توانایی های دیگر از جمله سخنوری و روابط عمومی خوبی هم داشته باشید، می توانید در بیشتر شهرها برای خود به عنوان وکیل یا قاضی کار پیدا کنید.

   به عنوان نمونه رشته های روانشناسی و مشاوره به دلیل افزایش مشکلات روحی افراد، از رشته های مورد نیاز در سال های آینده می باشند. اگر واقعا علاقه داشته باشید و خوب تلاش کنید، حتما بازارکار خوبی پیش روی شما خواهد بود.

   در خصوص وضعیت کار رشته ها علاوه بر اطلاعاتی که در فضاهای مجازی موجود است، می توانید با کارشناسان و شاغلان این رشته ها صحبت کنید. اساتید این رشته ها در دانشگاه هم می توانند کمک خوبی به شما کنند.
   شغل های رشته علوم انسانی چه شغل هایی هستند؟

   یکی از موارد مهمی که دانش آموزان باید توجه زیادی به آن داشته باشند، شغلی است که در آینده می خواهند وارد آن شوند. شناختن شغل های رشته انسانی (شامل ویژگی های اصلی شغل، وظایف مرتبط، بازارکار، درآمد و …) برای شما دانش آموز این رشته بسیار مهم و حیاتی است. اگر بدون شناخت وارد کاری شوید، به احتمال زیاد در آینده شما نیز جزو گروه زیادی از افرادی می شوید که از شغل خود ناراضی اند و از آن لذت نمی برند.

   اینکه شغل های رشته انسانی چه هستند را تا حد زیادی می توانید از رشته های دانشگاهی انسانی که در بالا آورده شد، متوجه شوید. البته در برخی از رشته ها شما می توانید وارد شغل های مختلف بشوید. به عنوان مثال شما وقتی در رشته روانشناسی فارغ التحصیل می شوید می توانید به عنوان روانشناس در یک کلینیک روانشناسی کار کنید، می توانید مشاور سازمان ها و شرکت های مختلف شوید، می توانند به عنوان موسس مراکزی مانند مراکز مشاوره، مهد کودک، مرکز نگهداری سالمندان و … باشید.

   فارغ التحصیلان تعدادی از رشته های دانشگاهی انسانی وارد مشاغل آموزشی در سطح مدارس یا دانشگاه ها می شوند مانند دبیری الهیات، زبان و ادبیات عربی، زبان و ادبیات فارسی، معارف اسلامی، فلسفه و عرفان اسلامی، آموزش ابتدایی، دبیری تاریخ، علوم تربیتی و …

   اگر بخواهیم تعداد دیگری از شغل های علوم انسانی را نام ببریم می شود به وکیل، قاضی، روزنامه نگار، حسابدار، مشاور، کارشناس مالی، کارشناس جهانگردی، باستان شناس، مربی مهدکودک، مدیر مهدکودک، مربی تربیت بدنی، جامعه شناس، مردم شناس، مددکار اجتماعی، کارشناس بیمه، زبان شناس و … اشاره کرد.برای اطلاع از سایر اطلاعات شغل های رشته انسانی به بخش آشنایی با مشاغل سایت ما مراجعه کنید.

   • 0
  پاسخ دهید

  پاسخ دهید

  مرور