Docker ابزاری است که برای ایجاد ، استقرار و اجرای برنامه ها با استفاده از ظروف آسان تر طراحی شده است. کانتینرها به یک توسعه دهنده اجازه می دهند تا یک برنامه را با تمام قسمت های داکر چیست ایران هاست مورد نیاز از جمله کتابخانه ها و سایر وابستگی ها بسته بندی کند و آن را به عنوان یک بسته مستقر کند. با انجام این کار ، به لطف ظرف ، توسعه دهنده می تواند اطمینان داشته باشد که این برنامه بدون در نظر گرفتن هرگونه تنظیمات سفارشی که ممکن است دستگاه داشته باشد ، متفاوت از دستگاه مورد استفاده برای نوشتن و آزمایش کد است ، روی هر دستگاه لینوکس دیگری اجرا خواهد شد.

اطلاعات بیشتر در مورد داکر چیست به نوعی ، Docker کمی شبیه به یک ماشین مجازی است. اما برخلاف یک ماشین مجازی ، به جای ایجاد یک سیستم عامل کامل مجازی ، Docker به برنامه ها اجازه می دهد تا از همان هسته لینوکس به عنوان سیستمی که در آن کار می کنند استفاده کنند و فقط به برنامه هایی نیاز دارند که با چیزهایی که از قبل روی رایانه میزبان اجرا نشده اند ، ارسال شوند. این باعث افزایش قابل توجه عملکرد می شود و باعث کاهش داکر چیست اندازه برنامه می شود.

و از همه مهمتر ، داکر منبع باز است. این بدان معنی است که هر کس می تواند در صورت نیاز به ویژگی های اضافی که در خارج از جعبه در دسترس نیست ، به Docker کمک کرده و آن را تأمین کند تا نیازهای خود را برآورده کند.

داکر برای چه کسی است؟
Docker ابزاری است که به منظور بهره مندی از توسعه دهندگان و مدیران سیستم طراحی شده است و آن را به بخشی از بسیاری از ابزارهای DevOps (توسعه دهندگان + عملیات) تبدیل کرده است. داکر چیست برای توسعه دهندگان ، این بدان معنی است که آنها می توانند بدون نگرانی در مورد سیستمی که در نهایت در حال اجراست ، روی نوشتن کد متمرکز شوند همچنین این امکان را به آنها می دهد تا با استفاده از یکی از هزاران برنامه که قبلاً برای اجرای در یک ظرف داکر به عنوان بخشی از برنامه های خود طراحی شده اند ، شروع به کار کنند. برای کارکنان عملیات ، داکر چیست داکر انعطاف پذیری می بخشد و به دلیل ردپای کوچک و بالای سربار پایین ، تعداد سیستم های مورد نیاز را کاهش می دهد.

شروع شدن
در اینجا منابعی وجود دارد که به شما کمک می کند تا از Docker در گردش کار خود استفاده کنید. داکر چیست Docker یک آموزش مبتنی بر وب را با یک شبیه ساز خط فرمان فراهم می کند مزیت داکر که می توانید دستورات اولیه Docker را با آنها امتحان کنید و شروع به درک نحوه عملکرد آن کنید.داکر چیست همچنین یک راهنمای مبتدی برای Docker وجود دارد که شما را با برخی دستورات اساسی و اصطلاحات کانتینر آشنا می کند. یا برای یک نگاه عمیق تر فیلم زیر را تماشا کنید:

داکر و امنیت
داکر امنیت برنامه هایی را که در یک محیط مشترک اجرا می شوند ، داکر چیست به ارمغان می آورد ، اما ظروف به خودی خود گزینه دیگری برای استفاده از اقدامات امنیتی مناسب نیست.

دن والش ، یک رهبر امنیت رایانه که به دلیل کار در SELinux مشهور است ، در مورد اهمیت اطمینان از ایمن بودن ظروف Docker به این دیدگاه می دهد. وی همچنین به تفصیل ویژگی های امنیتی در حال حاضر در داکر و نحوه عملکرد آنها می پردازد.

درک ظروف
ظروف را می توان به سه دسته نرم افزار ضروری دانست:

سازنده: فناوری مورد استفاده در ساخت ظرف.
موتور: فناوری مورد استفاده برای اجرای یک ظرف.
ارکستراسیون: فناوری مورد استفاده برای مدیریت بسیاری از ظروف.
یكی از جذابیت های استفاده از ظروف ، توانایی آنها در مردن برازنده و برطرف كردن تقاضا است. این که آیا ریزش یک کانتینر در اثر خرابی ایجاد شده است یا به دلیل اینکه ترافیک سرور کم است ، داکر چیست دیگر لازم نیست ، ظروف برای شروع ارزان هستند ، و به گونه ای طراحی شده اند که یکپارچه ظاهر شوند و از بین بروند. از آنجا که ظروف به معنای زودگذر بودن هستند و هر زمان که لازم باشد نمونه های جدیدی را به وجود می آورند ، انتظار می رود که نظارت و مدیریت آنها توسط یک انسان در زمان واقعی انجام نشود ، بلکه به صورت خودکار است.

ظروف لینوکس تغییر گسترده ای در محاسبات با دسترسی زیاد را تسهیل کرده است ، و ابزارهای بسیاری در آنجا وجود دارد تا بتوانید خدمات (یا حتی کل سیستم عامل) خود را در داکر چیست ظروف اجرا کنید. Docker یکی از گزینه های مختلف است ، همانطور که توسط Open Container Initiative (OCI) تعریف شده است ، داکر چیست یک سازمان استاندارد صنعت با هدف تشویق نوآوری در عین حال جلوگیری از خطر قفل شدن فروشنده است. با تشکر از OCI ، شما هنگام انتخاب یک ابزار دستی کانتینر ، از جمله Docker ، OKD ، Podman ، rkt ، OpenShift و موارد دیگر ، انتخابی دارید.

اگر تصمیم دارید که خدمات را در ظروف اجرا کنید ، احتمالاً به نرم افزاری برای میزبانی و مدیریت آن ظروف احتیاج دارید. این به طور گسترده ای به عنوان ارکسترسیون ظروف شناخته می شود. داکر چیست ارکستراسیون کانتینرها را برای انواع زمان اجرای کانتینر فراهم می کند.

https://iwhy.ir/%d8%ae%d8%a8%d8%b1%d8%ae%d9%88%d8%a7%d9%86-%db%8c%d8%a7-rss-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa-%d9%88-%d9%87%d8%b1-%d8%a2%d9%86%da%86%d9%87-%d8%a8%d8%a7%db%8c%d8%b3%d8%aa%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d9%88%d8%b1.html