با افزودن روزانه محتوای جدید در وب ، می توان از آنچه به صورت آنلاین اتفاق می افتد کار سختی است. روشهای مختلفی وجود دارد که افراد سعی می کنند ،خبرخوان یا RSS چیست از جمله بازدید هر روز از وب سایت های خاص ایران هاست ، انجام جستجوهای Google یا اتکا به رسانه های اجتماعی برای آگاهی از آنها. یک راه حل که بعضی اوقات نادیده گرفته می شود یک مدرسه قدیمی است: RSS RSS.

خوراک RSS چیست؟ این یک فناوری است که بر بسیاری از ابزارهای اینترنت مدرن که با آنها آشنا هستید تأثیر گذاشته است ، و با فرمت ساده و بدون الگوریتم می تواند آن را به عنوان ابزار خبرخوان یا RSS چیست عالی بعدی برای خواندن آنچه می خواهید آنلاین تبدیل کنید.

RSS چیست؟

RSS مخفف عبارت  بسته به اینکه شما از چه کسی سؤال می کنید خبرخوان یا RSS چیست ، “خلاصه سایت غنی” است. در قلب خود ، RSS فقط پرونده های متنی ساده با اطلاعات اولیه به روز شده است – مقالات خبری ، مقاله ها ، آن نوع. این محتوا کشیده شده معمولاً به آنچه “خواننده خوراک” یا رابطی گفته می شود وصل شده است که به سرعت فایلهای متنی RSS را به یک جریان از آخرین به روزرسانی ها از سراسر وب تبدیل می کند.

RSS concept 

با پیچیده تر شدن محتوای اینترنت ، پرونده های RSS نیز که به سرعت تصاویر ، ویدئو و موارد دیگر را به سرعت پذیرفته اند ، اما هنوز هم با فرمت رها شده برای بارگذاری راحت تر و سازگاری در همه خوانندگان فید. خوانندگان معمولاً به طور خودکار بروزرسانی می کنند ، به طوری که جدیدترین مطالب را مستقیماً خبرخوان RSS چیست به دستگاه شما تحویل می دهند. اساساً ، این رویکرد به کاربران اینترنت اجازه می دهد تا فیدهای آنلاین خود را پر از به روزرسانی های سفارشی از سایت هایی که دوست دارند مرتباً از آنها بازدید کنند ، ایجاد کنند.

 

فکر کردم RSS قدیمی است. آیا هنوز از آن به صورت آنلاین استفاده می شود؟

بله و خیر. فیدهای RSS مطمئناً هنوز وجود دارند (بعداً درباره این مورد) ، خبرخوان یا RSS چیست اما آنها مانند گذشته غالب نبودند. سایت های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک ، توییتر ، لینکدین و دیگران به گزینه برو به سایت های زیر ، تماشای فیدها و یادگیری درباره آخرین مطالب تبدیل شده اند. سایر گزینه های آنلاین (مانند Google News) پیوندهای کامل با جدیدترین داستانها را با الگوریتم هایی برای انتخاب داستانهایی که ممکن است دوست داشته باشید ، جمع می کنند.

 

این نتیجه در چند سال گذشته کمتر به خوراکهای RSS علاقه داشته است.  RSS چیست مارک های آنلاین در حال حاضر مجبور هستند برای اهداف بازاریابی خود در رسانه های اجتماعی ارسال کنند و ممکن است بخواهند وقت بیشتری برای تبدیل محتوا به یک دسته از فایلهای RSS نیز ندهند. مزیت RSS به همین دلیل است که یک وبلاگ یا وب سایت جدید فقط با دنبال کردن آنها در رسانه های اجتماعی می تواند محتوای “اشتراک” را ارائه دهد ، خبرخوان چیست اما هیچ فید RSS ندارد. Google حتی دوست ندارد از فیدهای RSS پشتیبانی کند ، و Google Reader یک تلاش طولانی مدت است. با این حال ، فیدهای RSS هنوز جای خود را دارند.

چگونه می توان فیدهای RSS زندگی من را آسان تر کرد؟

خوراکی

فیدهای RSS برای نگاهی عمیق به محتوای جدید سایت عالی هستند خبرخوان یا RSS چیست نه فقط چیزهایی که در رسانه های اجتماعی مطرح می شوند. اگر واقعاً به یک سایت اختصاص داده اید و می خواهید همه چیز را برای ارائه ارائه دهید ، یک فید RSS هنوز بهترین راه برای اطمینان از این است که هیچ چیزی را از دست نخواهید داد. این کار به خوبی با همه سایت ها انجام نمی شود ، اما حتی بزرگان مانند ما می توانند فیدها را به صورت جداگانه تقسیم کنند و خبرخوان یا RSS چیست به شما امکان دسترسی به فقط به مطالب مورد نظر شما را می دهد. اگر می خواهید اخبار و مقالات بدون همه چمدانی هایی که با داشتن حساب کاربری توییتر یا فیس بوک همراه است ، جایگزین خوبی برای رسانه های اجتماعی باشید.

 

علاوه بر این ، این فیدهای RSS اغلب در اوقات فراغت قابل خواندن است ، خبرخوان یا RSS چیست و حتی اگر آنلاین نیستید ، به روز می شوند ، بنابراین آنها به ویژه برای جلب اخبار در زمان خرابی شما بسیار مفید هستند. این امر با ظهور برنامه های موبایل کاملاً دستکاری شده که به عنوان خواننده خوراک عمل می کنند ، به یک مزیت کامل تبدیل شده است.

بهترین خوانندگان خوراک کدامند؟

انواع مختلفی وجود دارد. با این حال ، برخی از محبوب ترین ها عبارتند از:

بازخورد

Feedreader یک خواننده ساده و حداقلی است که باعث می شود خبرخوان  RSS چیست تا آموزش با دسته بندی های اساسی و ابزارهای ساده آسان شود. این گزینه پیش نمایش عالی است به گونه ای که می توانید قبل از ثبت نام ببینید که چگونه یک فید RSS ظاهر می شود ، و اگر تصمیم بگیرید که آن فید خاص را دوست ندارید ، چه گزینه های مشابه دیگری ممکن است باشد.

خوراکی

از Feedly می توان برای سرگرمی و اهداف حرفه ای استفاده کرد (پیروی از رقبا ، نگه داشتن اخبار صنعت و غیره). این یک رابط کاربری ساده با دسته های اصلی برای جمع آوری فیدهای RSS اختصاصی و همچنین صفحه اصلی پر از آخرین اخبار از همه جا است. این در حال حاضر یکی از محبوب ترین خوانندگان خوراک آنلاین است ، اگرچه در سال 2014 قربانی حمله شد.

 

تلنگر

Flipboard به خاطر طراحی زیبا و زیبایی که در دستگاه های تلفن همراه به نظر می رسد ، تحسین برانگیز کرده است. اگر می خواهید روشی ارگانیک تر و دوست داشتنی برای جستجوی آخرین اخبار از منابع مورد علاقه خود داشته باشید ، انتخاب مناسبی است.

شاید قدیمی به نظر برسد ، اما نام Old Reader صرفاً برجسته سادگی آن است. در حالی که هنوز از برخی عناصر اجتماعی برخوردار است ، عملکرد اصلی آن تجزیه و سازماندهی فید خبری با پشتیبانی از تبلت ، دسک تاپ و دستگاه های تلفن همراه است.

به نظر می رسد آینده RSS در مورد راه حل های خاص برای خدمات خاص نهفته است. در حال حاضر ما برای راه حل هایی مانند کانال های YouTube ، راه حل های RSS (و در بعضی موارد راه حل هایی را که فقط شبیه RSS هستند) مشاهده می کنیم

به روزرسانی های او ، پادکست ها و برچسب های Reddit.

 

با این حال ، باید بدانید که با توجه به ویژگیهای خاص راه حلهای RSS ، ممکن است کاملاً از مرورگرهای اینترنت دور شوند. در واقع ، نشانه هایی از این اتفاق در حال حاضر وجود دارد: در اواخر سال 2018 ، موزیلا پایان پشتیبانی بومی RSS را برای Firefox 64 اعلام کرد ، زیرا خوب ، هیچ کس از آن استفاده نمی کرد ، و ارزش این کار را برای حفظ آن نداشت. سایر مرورگرها می توانند از این موارد پیروی کنند ، و باعث می شود که فیدهای RSS بسیار نادرتر از آنچه در حال حاضر وجود دارد باشد. با این حال ، برای طرفداران اختصاصی ، برنامه های افزودنی و افزودنی هنوز هم می توانند کیفیت RSS را به مرورگر خود اضافه کنند ، همانطور که در حال حاضر با Firefox انجام می دهند.

https://iwhy.ir/%d8%aa%da%af-%d9%87%d8%af%db%8c%d9%86%da%af-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa-%d9%88-%d9%87%d8%b1-%d8%a2%d9%86%da%86%d9%87-%d8%a8%d8%a7%db%8c%d8%b3%d8%aa%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d9%88%d8%b1%d8%af-%d8%a2.html