کتابی در زمینه مدیریت و رهبری در قرن 21 که با خواندن آن کاملا غافل گیر خواهید شد، روش هایی نوین مدیریت در یک شرکت کاملا متفاوت و البته موفق به نام گوگل برای هر کسی می تواند جالب باشد.

پس از مطالعه کتاب به عمق فاجعه مدیریت در کشورمان پی خواهید برد و برخی سوالات نظیر چرا پیشرفت در شرکت های دولتی اصلا تعریف نمی شود خواهید رسید.

کتاب حاصل همکاری مشترک اریک اشمیت و جاناتان روزنبرگ می باشد که توانسته اند در کنار هم اثری شاهکار را خلق نمایند، این دو عزیز در حال حاضر سمتی در گوگل ندارند و کتاب پس از سال های فعالیت در شرکت گوگل نوشته شده است.

زندگی مانند مجرای فاضلاب است: چیزی که از آن بیرون می آید به چیزی که در آن می ریزید بستگی دارد. لهرر “کتاب گوگل چگونه کار می کند” صفحه 224

در کتاب گوگل چگونه کار می کند چه چیزی یاد خواهیم گرفت؟

نکات بسیار زیادی در این کتاب نهفته است که مسلما امکان ذکر آنها نیست ولی سعی می کنم به عنوان کلید واژه برخی از این موارد را ذکر نمایم؛

دفتر های کار شلوغ چگونه بهتراند، حذف سربازها از شرکتتان!، فرهنگ بله گفتن را جا بیاندازید، سیستم 80 – 20 – 10 را برای مدیریت اهداف استفاده نمایید، چگونه خودمان را با پرسش “دوست داری کسی مثل خودت برایت کار کند” بسنجیم!، عالی بودن محصول و تمرکز بروی کاربر چیست و چه مزایایی دارد، درس هایی از شکست های بزرگ و محصولات گوگل که هرگز تجاری نشدند، چرا بسیاری از سرویس های معروف گوگل ادامه داده نشدند، هیچگاه با سرمایه زیاد آغازگر نباشید، غیرقابل تصور بودن را متصور شوید، ایده ها را دریابید نه سلسه مراتب را و بسیاری دیگر.

خواندن کتاب را به چه کسی پیشنهاد می کنید؟

به تمام مدیران، کسانی که به فکر راه اندازی کسب و کار هستند، کارمندان و هرآنکس که به دنبال روشی مناسب برای مدیریت و رهبری کردن است.

نژاد بشری زمانی کارهای بسیار بزرگ انجام داد که بیشترین محدودیت ها را داشت. لیود رایت “کتاب گوگل چگونه کار می کند” صفحه 368

مترجم و حامی

ترجمه خانم فاطمه مشایخی واقعا عالی بوده و ازشون تشکر می کنم، در ضمن این کتاب با حمایت وب سایت دی جی کالا چاپ و نشر می شود.

مشخصات کتاب

نام: کتاب گوگل چگونه کار می کند

نویسنده: اریک اشمیت و جاناتان روزنبرگ

مترجم: فاطمه مشایخی

تعداد صفحات: 440

انتشارات: کتاب کوچه