چرا هدفونم شارژ نمیشه؟

پرسش

هدفونم رو سه روز قبل خریدم ….. از دیروز که همش باهاش کار میکردم و روشن بود دیگه ضعیف کار میکرد تا دیشب که زدمش به شارژ بعد دیدم که اصلا شارژ نمیشه اخه چند روزی بیشتر نیست که اینو خریدمش تازست کسی میدونه داستانش چیه دوستان‌؟

در انتظار پاسخ 0
saed amiri 2 سال 1 پاسخ 0

پاسخ ( 1 )

 1. وایرلس یک فناوری نه چندان جدید است که قادر می‌سازد ارتباطات بین دستگاه‌های دیجیتال مانند کامپیوتر یا دوربین دیجیتال به صورت بی‌سیم صورت گیرد. این تکنولوژی در محدوده 10 متر عمل می‌کند و یا حدود 30 قدم؛ اما برخی دستگاه‌ها می‌توانند به دستگاه‌های متعدد در همان زمان مرتبط باشند. به عنوان مثال شما می‌توانید با این فناوری با دستگاه داخل جیب یا کیفتان ارتباط برقرار کنید.

  هدفون‌های بلوتوث برای کسانی که می‌خواهند در حال حرکت و در همه جا به موسیقی گوش دهند مناسب است.کسانی که هدفون‌های بلوتوث را برای استفاده پرتابل انتخاب می‌کنند، تمایل دارند تمرکز کمتری بر صحت و کیفیت صدا داشته باشند و بیشتر به دنبال رهایی از شر سیم‌ها هنگام فعالیت‌هایی چون ورزش هستند.هدفون‌هایی که برای مصارف خانگی تولید شده‌اند، کمی گرایش به سمت اندازه‌های بزرگ‌تر دارند و از فنّاوری‌های متفاوتی هم بهره گرفته‌اند تا کیفیت صدای بهتری را فراهم آورند.جدا از قابلیت‌های این گجت ها، پس از مدتی که از هدفون‌های بلوتوث قابل حمل استفاده کنیم، متوجه می‌شویم که سطح صدای آن‌ها کمی پایین است و کیفیت صدا هم با جزئیات کمتری از هم‌رده‌های سیمی همراه است.ما در این مطلب ابتدا به بیان چند نکته که می‌تواند عمر هدست‌های بی‌سیم را افزایش دهد خواهید پرداخت و پس از آن به رایج‌ترین مشکلات هدفون‌های بی‌سیم پاسخ می‌دهیم.
  نکات کاربردی

  یک حقیقت ساده این است که هدفون‌های بلوتوثی، حتی مدل‌های گران‌قیمت آن‌ها، برای کار کردن به باتری نیاز دارند و درنتیجه هرچند وقت یک بار باید آن‌ها را شارژ کنید؛ گرچه زمان شارژ آن‌ها زیاد طولانی نیست.جفت شدن بلوتوثی دستگاه‌ها امروزه بیش از هر زمان دیگری ساده شده و این اتصال پایدارتر از چیزی است که در گذشته بود. با این حال هر هدفون ممکن است روش جفت شدن بلوتوثی‌اش با هدفونی دیگر متفاوت باشد.از هدست‌های بی‌سیم به هیچ عنوان در زیر باران یا مکان‌هایی با رطوبت بالا استفاده نکنید.

  در حالی که یک سقوط کوچک ممکن است در هدفون‌های معمولی مشکلی را پیش نیاورد، تمامی هدفون‌های وایرلس دارای مدارهای الکترونیکی درونی هستند که احتمالا در برابر سقوط جان سالم به در نخواهند برد.هنگام خرید به دنبال مدلی باشید که از پروفایل هندز فری و پروفایل هدست هم پشتیبانی کند.اگر قصد استفاده از هدست در زمان بازی کردن را دارید، بهتر است از محصولات Logitech و Creative و Razer استفاده کنید.این نکته را مدنظر داشته باشید که ویژگی “Bluetooth Smart Ready” از نسخه iOS 7 به بعد در گوشی‌های آیفون پشتیبانی می‌شود. هم چنین اگر از دستگاه‌های اندرویدی استفاده می‌کنید، نسخه اندروید آن دستگاه باید حداقل ۳ باشد تا بتوان آن را به یک هدست بی‌سیم متصل کرد.

  هرچند نسخه پنجم فناوری بلوتوث امکان اتصال به دو دستگاه در آن واحد را فراهم می‌کند، با این حال دستگاه‌های پشتیبانی کننده از این فناوری در حال حاضر از انگشتان یک دست بیشتر نیستند، از این رو در نظر داشته باشید که پیش از اتصال هدست، از عدم اتصال گوشی یا تبلت به وسیله دیگری به واسطه بلوتوث اطمینان کسب کنید.
  مشکلات رایج و راه‌حل آن‌ها

  روشن نشدن هدفون

  به دستگاهتان زمان کافی برای شروع به کار بدهید. کلید روشن را فشار دهید و پایین نگه‌دارید تا چراغ هشدار روشن شود، سپس آن را رها کنید. ممکن است در برخی مواقع روشن شدن هدفون تا ۱۰ ثانیه طول بکشد.مطمئن شوید باتری هدفون بلوتوث شما به اندازه کافی شارژ دارد. اکثر هدفون‌های بلوتوث در هنگام کم شدن سطح شارژ باتری، در فواصل زمانی معینی اتصال بلوتوث خود را قطع می‌کنند.

  شارژ نشدن هدفون

  اگر برای شارژ کردن هدفون خود با مشکل روبرو هستید، مطمئن شوید از شارژر اصلی و کابل USB که به‌طور اختصاصی برای شارژ دستگاه شما در نظر گرفته شده استفاده می‌کنید. شارژ کردن دستگاه را با کابل USB دیگری که به درگاه USB رایانه متصل شده است امتحان کنید. اگر دستگاه شروع به‌ شارژ شدن کرد احتمال دارد شارژر خراب باشد.

  قطع شدن ارتباط

  در صورتی که اتصال قطع شود، مثلاً زمانی که گوشی هوشمند‎ متصل از محدوده خارج شود، هدست شما به طور خودکار تعدادی تلاش برای اتصال مجدد انجام می‌دهد. اگر این حالت رخ داد، می‌توانید از هر کلیدی برای اجبار وسیله جانبی به تلاش برای اتصال مجدد استفاده کنید یا می‌توانید از NFC برای اتصال مجدد دو دستگاه استفاده کنید.

  هدست به طور خودکار خاموش می‌شود

  اگر هدست چند بار بوق کوتاه می‌زند یا یک چراغ اعلان قرمز به سرعت قبل از خاموش شدن هدست چشمک می‌زند، باتری ضعیف است. باتری را تعویض کنید.

  اتصالی بین هدست و دستگاه دیگر وجود ندارد

  مطمئن شوید که هدست شارژ شده و در محدوده دستگاه مورد نظر جهت اتصال قرار دارد. حداکثر فاصله ۱۰ متر بدون مانع توصیه می‌شود.سپس عملکرد بلوتوث را در دستگاه دیگر غیرفعال کنید تا تمام اتصال‌ها بسته شوند، سپس عملکرد بلوتوث‎ را دوباره فعال کنید و هدست را دوباره جفت‌سازی کنید.

  تنظیم مجدد

  در برخی از مواقع هیچ مشکل خاصی در اتصال هدست به سایر گجت ها وجود ندارد، با این حال کاربر هرچه تلاش می‌کند موفق به انجام آن نمی‌شود.در این حالت بهتر است تنظیمات هدست را یک بار ریست کنید.در اغلب مدل‌های بازار با نگاه داشتن دکمه پاور به مدت 15 الی 20 ثانیه این اتفاق رخ می‌دهد، با این حال برای اطمینان از صحت و سقم آن به دفترچه راهنمای داخل جعبه مراجعه کنید.

  شنیده شدن صدای نویز

  اگر مدارهای داخلی هدست صدمه ندیده باشد، بهتر است فاصله گوشی با آن را تا حد امکان کاهش دهید.

  خاموش شدن هدست پس از جدا کردن شارژر

  این مشکل در زمانی رخ می‌دهد که یا باتری ضعیف شده و یا آنکه به کلی تخلیه گردیده باشد.هیچ راه‌حلی به جز تعویض باتری داخلی هدست وجود ندارد

نوشتن پاسخ

مرور فایل ها