ماجرای حذف کنکور

پرسش

چند سالیه که خبر حذف کنکور بین مردم رد بدل می شه اما هنوز کنکور برگذار میشه و سال به سالم سخت تر می شه، اخیرا شنیدم که میگن سال بعد شاید اخرین دوره کنکور باشه و سوالات به دو سبک نظام قدیم و جدید تقسیم میشه ! به نظر خیلیا این کار درست نیست… اما چرا کنکور رو می خوان بلا فاصله بعد پایان دوره نظام قدیم پاک کنن ؟

در انتظار پاسخ 0
سارا 1 سال 1 پاسخ 0

پاسخ ( 1 )

  1

  ماجرای حذف کنکور

  یکی از داوطلبان کنکور می گفت :

  آیا کنکور تا سال 1395 حذف می شه !؟ . . .

  شواهد زیادی نشون می ده که طرح حذف کنکور عملاً شکست خورده .

  به گفته ی مسئولان ، اجرای قانون حذف کنکور میسر نیست .

  تا زمانی که حدود 535000 نفر متقاضی کنکور رشته ی برق ، 483000 نفر متقاضی کنکور رشته ی پزشکی و 808000 نفر متقاضی کنکور رشته ی حقوق هستند ، و دانشگاه های خاص را می خواهند ، رقابت و در پی آن کنکور وجود خواهد داشت .

  تا مادامی که در کشور ما تمایل به دکتر و مهندس یک ارزش محسوب می شه ، یعنی اگر دکتر یا مهندس نشی ، برای پیدا کردن شغل مناسب یا همسر به دردسر می افتی يا ؛ به عبارتی تا وقتی تحصیل در کشور ما ارزش اجتماعی است ، کنکور حذف نخواهد شد .

  یعنی کنکور آینده رو رقم می زنه مثلاً . . . . . . .

  دلایل فنی زیادی هم این امر را در مورد کنکور تایید می کند .

  یکی از داوطلبان کنکور می گفت :

  آیا فکر می کنید با افزایش ظرفیت دانشگاه ها ، برگزاری کنکور به صورت فعلی کم رنگ می شود ؟

  با وجود این که ظرفیت دانشگا ها زیاد شده ، ولی این ظرفیت بیشتر در بخش تحتانی ( پیام نور ، غیر انتفعی ، کاردانی و کارشناسی ) افزایش یافته است .

  این موضوغ مطابق میل داوطلبان کنکور نیست ، تا آنجا که در چند سال اخیر ظرفیت بسیاری از رشته ها خالی مونده و برای پر کردن اونا مجبور به گزینش بدون کنکور و تکمیل ظرفیت شدند .

  از همین رو این افزایش تاثیری روی داوطلبان کنکور برای ورود به دانشگاه های پر طرفدار نذاشته . . .

نوشتن پاسخ

مرور فایل ها