علت خطا در اکسل

پرسش

با نرم افزار های مایکروسافت زیاد کار نکردم همین امروز کارم گیر کرد به اکسل بعد از دانلود برنامه سنگین اکسل وقتی بازش کردم دیدم اصلا نمی تونم باهاش کار کنم اما من شنیده بودم که محیط کاربری آسونی داره حالام که برنامش ارور میده و نمیتونم یک جدول ساده هم درست کنمم وقتی می خوام یه چیز معمولیم سیو کنم قطع میشه کسی می دونه مشکلش چیه ؟

در انتظار پاسخ 0
soheila 1 سال 1 پاسخ 0

پاسخ ( 1 )

 1. خطای مربوط به فرمولهای اکسل در این مطلب توضیح داده و راه برطرف کردن آنها نیز بیان شده است .

  خطای اول VALUE#

  این پیغام خطا زمانی درون سلول حاوی فرمول در اکسل نمایان می شود که کاربر سعی در محاسبه داده های اشتباه داشته باشد . مثلا شما در A1 مقدار متنی “نادر” را وارد کرده باشید و در A2 مقدار عددی “20” قرار داده باشید و در سلول A3 فرمول A1/A2 قطعا با خطای VALUE# مواجه می شوید چرا که سعی در تقسیم یک داده متنی به داده عددی دارید که امکان پذیر نیست.

  خطای دوم ?NAME#

  این خطا هم زمانی نمایان می شود که بخشی از فرمول را اشتباه نوشته باشید مثلا در جاهای لازم از ” استفاده نکرده باشید یا خود تابع رو اشتباه نوشته باشید به عنوان مثال نتیجه تابع زیر ?NAME# خواهد بود چرا که Vlooku اشتباه نوشته شده است.

  =VLOOKU(R16,E3:G8,2,FALSE)
  خطای سوم !NUM#

  عددی که در فرمول استفاده کرده اید یا خیلی خیلی بزرگ است و یا خیلی خیلی کوچک . به هرحال داده عددی استفاده شده مشکل دارد.

  خطای چهارم N/A#

  شاید یکی از شایعترین خطاهای فرمول نویسی در اکسل باشد و زمانی اتفاق می افتد که اکسل داده استفاده شده در فرمول را پیدا نکند و که N/A هم مخفف Not Available یعنی در دسترس نبودن است . مثلا در مثال نوشته شده در خطای دوم اگر شما در سلول R13 مقداری قرار ندهید با خطای N/A# مواجه خواهید شد.
  توصیه آفیس باز : همه چیز در مورد تابع IF و IFS اکسل به همراه مثال

  خطای پنجم !NULL#

  اگر در فرمول خود به جای علامتهای ریاضی از فاصله استفاده کنید این خطا را دریافت خواهید کرد . تصویر زیر را ببینید :
  خطای !NUM# اکسل

  خطای !NUM# اکسل

  خطای ششم !REF#

  همونطور که از اسمش پیداست از Reference گرفته شده یعنی بخشی از فرمول که در اون ارجاع به سلولی داده شده دارای مشکل هست . این ارور بیشتر زمانی رخ میده که ردیف یا ستونی از اکسلتون رو پاک میکنید که در فرمولها از اون سطر یا ستون استفاده شده بوده . و در فرمول درست در قسمتی که آدرس سطر یا ستون پاک شده نوشته شده عبارت !REF# نوشته میشه .

  خطای هفتم 0/DIV#

  این خطا زمانی رخ میده شما از عدد 0 یا سلول خالی در فرمولی استفاده کنید که وجود مقدار درون اون سلولها به جای صفر و خالی الزامی باشه . مانند تصویر زیر که در فرمول سعی کرده ایم عدد 10 را تقسیم بر صفر کنیم که نتیجه برابر با 0/DIV# می باشد.
  خطای 0/DIV در اکسل

  خطای 0/DIV در اکسل

  یک مورد دیگر هم وجود دارد که نمی شود نام آن را خطا گذاشت و به دلیل نبودن فضای کافی در سلول ایجاد می شود . اگر حاصل فرمول شما بزرگتر فضای سلول باشد اکسل به ناچار نتیجه را به صورت ###### نمایش می دهد .

  برای برطرف کردن خطاهای فوق بهترین راه این است که دلیل به وجود آمدن آنها را برطرف کنیم . مثلا در خطای هفتم مقدار وارد شده در B1 را اصلاح کنیم .

  ولی راه دیگیر که دجود دارد که البته خطا را برطرف نمیکند بلکه از نمایش آن جلوگیری می کند استفاده از تابع IFERROR می باشد . این تابع دو آرگومان بیشتر ندارد .
  آرگومنهای iferror

  آرگومنهای iferror

  توصیه آفیس باز : مشکلی عجیب در اکسل ، از کار افتادن کلیک راست در آفیس

  در آرگومان اول فرمول را وارد می کنید . اگر فرمول با خطا مواجه شد در آرگومان دوم می نویسید که اکسل چه کار بکند . مثلا اگر خطا داد بنویسد “خطا” که فرمول به شکل زیر می شود.

نوشتن پاسخ

مرور فایل ها